Historia Oleśnicy

Forum pasjonatów historii Oleśnicy
Dzisiaj jest ndz lut 25, 2018 12:30 pm

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Zapoczątkowuję ten temat bo mam wrażenie, że takie traktowanie budynków przez zarządców to normalność w Oleśnicy, jest też w naszym interesie aby to się zmieniło.
Jesteśmy współwłaścicielami kamienicy przy Pocztowej 2, w dniu 19.10.2010 zauważyłem że zdewastowano i okradziono z metali kolorowych drzwi wejściowe które zostały ładnie odrestaurowane (pisał o tym Pan Marek Nienałtowski).
Obrazek
Obrazek
Zawiadomiłem naszego zarządce którym jest IZYDA i poprosiłem o zawiadomienie policji oraz zgłoszenie sprawy do ubezpieczalni (aby mieć pieniądze na odrestaurowanie drzwi).
W dniu nastepnym około 9.30 dzwonie do Izydy aby dowiedzieć się co ruszyło w sprawie, ale poinformowano mnie że mimo że był ktoś w na policji ale o naszej sprawie zapomniano. Poprosiłem jeszcze grzecznie aby sprawe załatwiono a ja zadzwonię później. Dzwonie około 15 i co ? nic nie zrobiono ale mam być spokojny, na policje pójdą .... JUTRO, wtedy mi nerwy puściły. Nie będę przytaczał co powiedziałem ...
Zadzwoniłem na policję sam, ale błędem moim było że powiedziałem o zarządcy bo policjant przyznał mi racje ale poprosił aby oficjalnie zarządca zgłosił sprawe a ja abym go ponaglił.
Napisałem SMSa ponaglającego, ze policja jest juz poinformowana, czeka na oficjalne zawiadomienie a drzwi są o charakterze zabytkowym i wymagają szczególnej troski. Dostałem jednak odpowiedź zwrotną że policja będzie powiadomiona w dniu jutrzejszym.
Uważam , że zarządca działa w naszym imieniu, powinien dbać o nasze interesy, jest za nas opłacany i co ? i wydaje mi się że działa na naszą szkode. W tym czasie mogła policja sprawdzić skupy złomu bo na pewno nie kto inny zdewastował drzwi jak złomiarze, stracono 3 dni, nic w tym czasie nie robiąc.
Boję się jednak że Izyda czy może inni zarządcy poprzez swoje nieprofesjonalne podejście do sprawy doprowadzają do bezpowrotnej utraty naszego dziedzictwa. Słyszałem że w podobny sposób zginęły drzwi w kamienicy na przeciwko banku BZWBK w Rynku, podobno za długi wspólnoty jakiś wykonawca zdemontował drzwi i je zabrał, nowe (nowoczesne) pojawiły się po około 2 latach.
Czy można zapoczątkować jakąś dyskusje na temat pseudo zarządców którzy za nasze pieniądze rujnują nam zabytki ? może takich wpadek jest więcej w Oleśnicy, mi ręce opadają, nie mam pojęcia co z nimi zrobić a sam nie miałem czasu jeździć po złomach szukać elementów naszych drzwi.

Jeżeli ktoś ma podobne problemy z zarządcami proszę opisać je tutaj, może są wyjątki którym warto powierzyć nasze nieruchomości.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Za mała konkurencja zarządców na rynku oleśnickim. Największy bałagan panował w Patronie. W Izydzie spełniane są życzenia najczęściej osób którzy codziennie "zawracają głowę", z pominięciem zasad (uchwały, zgody wszystkich lokatorów). Do zarządcy który w miarę poprawnie prowadzi wspólnoty nie można się zapisać (jedna zatrudniona osoba nie może więcej prowadzić niż X wspólnot). Jeśli chodzi o zabytki, zdani jesteśmy na samych siebie. Jeśli nie zadbamy i nie będziemy interweniować w sprawie niszczenia, nikt za nas tego nie zrobi. Jokers powiadom jak coś się wyjaśni.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Na ta chwile musze przypilnowac aby zarządca dopilnował wypłatę z ubezpieczenia oraz odpowiednią renowację drzwi a nie wstawienie byle jakich jak to się często robi.
Przytoczę jeszcze jeden kwiatek, zarządca miał zgłoszone zamontowanie nowego zamka z klamką do tych drzwi, stary (wiekowy) zamek z tych drzwi ukradziono, trudno mi powiedzieć kiedy to było 4-6 miesięcy temu, przy okazji tej sprawy spytałem się dlaczego do dzisiaj nie ma zamka w tych drzwiach a oni ... jak to zamka ? przecież miała być klamka. LUDZIE krzyknąłem, to wy przez ten czas nawet nie widzieliście czego w tych drzwiach brakuje ? okazuje się że tamtej dewastacji nigdzie nie zgłosili a wymianę zamka musimy teraz sfinansować z własnych pieniędzy!!!
Na koniec, tak wygląda kamienica która nie była zarządzana przez zarządce
Obrazek
Uważam, że jest to najlepiej utrzymana kamienica w Oleśnicy, mogę powiedzieć z duma że budynek swój wygląd zawdzięcza mojemu wspólnikowi i mi.
Teraz posiadamy zarządce ale głównie w celach podstawowych, typu przeglądy, kominiarze, czystość itp.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
jokers pisze:
Słyszałem że w podobny sposób zginęły drzwi w kamienicy na przeciwko banku BZWBK w Rynku, podobno za długi wspólnoty jakiś wykonawca zdemontował drzwi i je zabrał, nowe (nowoczesne) pojawiły się po około 2 latach.

To prawda. Tylko z tym, że tutaj nieudolna była policja i prokurator... Wykonawca zabrał drzwi bo nie podpisaliśmy mu odbioru po pseudo naprawie. Mimo świadków i przyznania się sprawcy do kradzieży policja nic nie zrobiła a my mieszkańcy cierpieliśmy z zastępczymi drzwiami ALE w końcu mamy nowe drzwi odrestaurowane jak się należy :) Izyda też czasami bywa dobra...

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Tylko czy tym budynkiem w Rynku zarzadza Izyda czy Procom ? Bo wydawalo mi sie ze Procom.
Posiadacie drzwi odrestaurowane czy wykonane od nowa, chyba to drugie.
Na Pocztowej drzwi beda odrestaurowane, do polowy grudnia maja byc gotowe. Cale szczescie ze nie bedzie to trwalo dwa lata jak w u was w Rynku.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Kilińskiego 8

Zabytkowy budynek niszczeje w centrum miasta.Odpadający tynk ze ścian i zabytkowe elementy elewacji ,dookoła budynku brud i kupa śmieci,podwórko jedno to bagno a zarządca budynku ma oczywiście to wszystko gdzieś.Tylko potrafi podwyższać czynsz co rusz.Ciekawe co robią za te pieniądze? :cry:

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Nie napisałeś o jaki budynek ci chodzi ? jakieś zdjęcia ?

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Chodzi mi o budynek w którym mieściła się Villa Helene (Kilińskiego 8 ) :cry:

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Budynek o którym piszesz jest piękny, zawsze kiedy jestem w tamtych okolicach kusi mój wzrok. Napisz kto jest zarządcą tego budynku, jeżeli nie jesteście zadowoleni z jego pracy, można takiego przecież zmienić. Ilu jest prywatnych współwłaścicieli ? czy coś zrobiliście sami ? zarządca za was całej roboty nie wykona. To poprzez uchwały wy, wnioskujecie co chcecie zrobić na budynku, zarządca tylko wprowadza w życie to co sami powołacie, bez takiej własnej inicjatywy będzie tylko drobne, bieżące naprawy robił.
Początek roku, ustawowo do końca marca to okres, kiedy zarządcy muszą zwołać zebrania i podsumować rok poprzedni, to najlepszy okres na rozmowy, zmiany i działania. Budynek piękny, ma potencjał, warty jest poświęcenia.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re:
ruzam pisze:
Za mała konkurencja zarządców na rynku oleśnickim. Największy bałagan panował w Patronie. W Izydzie spełniane są życzenia najczęściej osób którzy codziennie "zawracają głowę", z pominięciem zasad (uchwały, zgody wszystkich lokatorów). Do zarządcy który w miarę poprawnie prowadzi wspólnoty nie można się zapisać (jedna zatrudniona osoba nie może więcej prowadzić niż X wspólnot). Jeśli chodzi o zabytki, zdani jesteśmy na samych siebie. Jeśli nie zadbamy i nie będziemy interweniować w sprawie niszczenia, nikt za nas tego nie zrobi. Jokers powiadom jak coś się wyjaśni.

Zgadzam się z tą opinią. Największym problemem wszystkich wspólnot jest zbyt mała ilość wykwalifikowanego personelu.
Z reguły każda firma zarządzająca w swoim zasobie posiada jednego zarządce z licencją a pozostali pracownicy nie mają wykształcenia kierunkowego, a firma administrująca np. 100 budynkami i posiadająca jednego czy dwóch zarządców mających odpowiednie kwalifikacje nie jest w stanie zapewnić prawidłowej obsługi nieruchomości. Ktokolwiek przyjdzie jest traktowany jak osoba przeszkadzająca w nawale pracy, umowy serwisowe nie są w ogóle negocjowane, brak nadzoru nad wykonywanymi pracami, to tylko kilka przykładów, które można mnożyć w nieskończoność.

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]