Historia Oleśnicy

Forum pasjonatów historii Oleśnicy
Dzisiaj jest śr wrz 19, 2018 2:56 pm

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Dyrektor Forum

Informacja od osoby, nie będącej jeszcze członkiem forum, ale zajmującej się aktywnie historią miasta:
Na stronie http://www.tom-bud1.pl/main.html można zobaczyć projekt budynku mieszkalnego, który niebawem powstanie przy ul. Reja (doklejony do ściany budynku biblioteki).
Dziwię się, że konserwator zabytków wyraził zgodę na taki projekt. Moim zdaniem zupełnie nie pasuje swoim stylem do sąsiadujących budynków.
Pozdrawiam J.P.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

W tym projekcie należałoby odnaleźć wspólne cechy łączące te dwie budowle. Jeśli te budynki mają być połączone, powinny tworzyć swym wyglądem wspólny ład architektoniczny. Ja w tym widoczku, projekcie wspólnych cech ani żadnego ładu znaleźć nie mogę. Jakie prawa i pod jakimi warunkami takie "klocki" są dozwolone tego nie wiem. Jestem za to święcie przekonany że na każdym zabytkowym domu w Oleśnicy powinna wisieć taka tabliczka.

Obrazek Obrazek

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

W miejscu oraz w okolicy miejsca przyszłej budowy przy ul. Reja wykarczowano drzewa, żywopłoty. Miejsce te do niedawna bardzo zielone zaczyna przypominać pomału plac budowy :( Odsłonięty teren stwarza możliwość do zrobienia zdjęcia zabytkowego domu znajdującego się po przeciwnej stronie ul. Reja.

Obrazek Obrazek

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: chore
To jest chore.Bo z drugiej strony przybudówka będzie rozebrana,dla zrobienia przeszkolnego wejścia/widny czy czego tam nie wiem.Nie rozumiem niektórych decyzji konserwatora.

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]