Historia Oleśnicy

Forum pasjonatów historii Oleśnicy
Dzisiaj jest pn lip 04, 2022 12:50 am

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prośba

Wiem, że to może nie jest związane z tym forum, ale proszę o pomoc, chodźby najmniejszą. Mam napisać pracę "Poseł w wybranym okresie historycznym i wspólcześnie" , jaki okres móglbym wybrać (myślałem o okresie II wojny światowej)? a jeśli ktoś powie już jaki okres, to prosiłbym o podanie jakiś tytułów książek , stron internetowych, w ktorych móglbym znaleźć jakieś INFO.

Z góry dzięki.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Hej! Otóż Mateuszu musisz wiedzieć,że w drugą wojnę światiwą zaangażowana była większość państw świata, a podczas wojny władzę przejmują różne rządy autorytarne,najczęściej zawieszając działanie parlamentów. Stąd wybór tego okresu dla porównań nie jest chyba najszczęśliwszy. Lepiej oprzeć się na przedwojennej Polsce, źrodła książkowe będą chyba bardziej dostępne.Książek szukaj w bibliotekach,natomiast co do Internetu - nieocenionym,pierwszym źródłem będzie <Google> i hasło <Parlamentaryzm>.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Awatar użytkownika

tak jak pisze kolega borysz porównanie II i III RP będzie najprostsze ze względu na dostępność i mnogość źródeł. Ale oczywiście ciekawsze byłoby porównanie współczesnych p osłów ( :twisted: ) z ich odpowiednikami w PRL lub w okresie Rzplitej Obojga Narodów.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]