Historia Oleśnicy
http://olesnica.vot.pl/forum/

Kolejna witryna "kopistów"
http://olesnica.vot.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=305
Strona 1 z 1

Autor:  marekn [ czw sty 21, 2010 4:14 pm ]
Tytuł:  Kolejna witryna "kopistów"

Dostałem informację od czytelnika z Sycowa, że widzi na nowej sycowskiej witrynie wiele oleśnickich widokówek, mogących pochodzić z mojej strony. Okazało się, że to sycowska witryna Socjum, która z tytułu dotyczy Sycowa, a z zawartości wynika, że w znacznym stopniu Oleśnicy. Galeria zaczyna się od działu Oleśnica sprzed 1945 r. http://sycow.socjum.pl/galeria/album/88
Autorzy witryny zaczęli od tego, że skopiowali największą ilość widokówek z mojej strony (z analizy widokówek wynika, że niektóre z nich skopiowano 2-3 lata temu). Kopistą jest ktoś o nicku PastorKuhn - admin. Kopiował "jak leci". Nawet nie pogardził mapami i rysunkami. Dziwi mnie, że na stronie poświęconej miastu Syców jest niewiele widokówek sycowskich, a najwięcej oleśnickich? Najłatwiej skopiować oleśnickie?
Kolejnym działem są Znane osoby z Oleśnicy. I tam na pierwszych miejscach G. Wojczek i J. Sinapius z tekstami z mojej strony. Żadnego linku. Wprowadził je internauta(ka) o nicku nyna77, on także kopiował inne widokówki i zdjęcia oleśnickie. Ponadto z pobieżnego oglądu znalazłem inne grafiki i zdjęcia z mojej strony. Nie zaglądałem do miejsc, gdzie trzeba się logować.

Także w witrynie są skopiowane widokówki z Twardogóry

http://www.olesnica.nienaltowski.net/Wi ... /index.htm

które dał mi do umieszczenia na stronę dr P. T. z Niemiec i które nauczony doświadczeniem oznakowałem. Również skopiowali widokówki z wielu innych stron, np.: Hydralu (znaczone pieczątką) oraz w znacznym stopniu zdjęcia ze strony ziomkowstwa Sycowian http://www.gross-wartenberg.de (wyciągnięto zdjęcia z tekstów autorów publikacji - historyków). Żadnego powołania i linków. Mam nadzieję, że witrynę prowadzą młodzi gimnazjaliści, którzy z braku czasu nie umieścili linków do stron, z których czerpali informacje i teraz to uczynią. Także mam nadzieję, że usuną skopiowane materiały. Wszak na stronach aukcyjnych jest wiele widokówek z Sycowa i okolicznych miejscowości, których kopiowanie nie jest naganne do celów niekomercyjnych. Zauważyłem, że zdarzyło im się powołać na publikację sycowską o zamku. Może nie wypadało im kopiować od Sycowian, szczególnie tak znanych jak Aleksandra i Krzysztof Zielnicowie.

Niestety, powtarza się kolejny raz sytuacja, w której autorzy nowych witryn nie chcą pochwalić się swoją praca - kopiują czyjąś. Zapewne po tym co napisałem, zaczną się ataki na mnie, może tłumaczenia, że nie wiedzieli, że nie można kopiować z innych stron, że kupili widokówki, itd. Zacznie się zapewne usuwanie niektórych widokówek, zdjęć, map, aby zatrzeć ślady itp.

Autor:  ruzam [ czw sty 21, 2010 10:44 pm ]
Tytuł: 

Trwa wymiana plików na www.chomikuj.pl

http://chomikuj.pl/dimono13/Ole*c5*9bnica+moje+miasto/

Stare zdjęcia, widokówki które nie są znaczone ( lub są to znaki mało widoczne ) a znajdujące się w dużych kolekcjach, zawsze będą łatwym łupem "kopiarzy amatorów" Ten ostatni który kopiował od wcześniejszych kopiarzy zawsze będzie twierdził że jest niewinny. Najlepsze jest logo lub inicjały w rogu widokówki, to zniechęca do kopiowania i publikacji na stronach internetowych ale psuje widok. No trudno jakość kosztem zabezpieczenia - wydaje mi się że to jedyne rozwiązanie.

Autor:  jotes [ pt sty 22, 2010 1:42 am ]
Tytuł: 

Faktycznie, akurat na tym chomiku:

http://chomikuj.pl/dimono13/Ole*c5*9bnica+moje+miasto/

jest jeszcze więcej kradzionych widokówek ale i zdjęć-na szybko widzę, że min. Roberta Piętki.
Można zgłosić naruszenie praw, czasem blokują tam takie materiały

Autor:  marekn [ ndz sty 24, 2010 3:01 am ]
Tytuł: 

I jak się spodziewałem - dostałem wiadomość ze strony Socjum Syców, że mam podać podstawy prawne moich żądań wycofania skopiowanych bezprawnie ze strony widokówek, zdjęć, map i tekstów.
Jedynie co się zmieniło - pojawił się link do mojej strony przy skopiowanych tekstach o J. Sinapiusie i G. Wojczku. Czyli jest mały sukces.

Autor:  Gość [ pt lut 05, 2010 1:39 pm ]
Tytuł: 

Oleśnica przed 1945 r. leżała nad Odrą.

Obrazek

Autor:  Remigiusz [ pt lut 05, 2010 2:20 pm ]
Tytuł: 

Tak naprawdę to Wrocław :)

Na lewym górnym rogu pisze Breslau ;)

Autor:  Gość [ pt lut 05, 2010 3:56 pm ]
Tytuł: 

A tutaj mamy Oleśnice po 1945 r. a na pocztówkach niemieckie napisy Oels.

Obrazek

Autor:  marekn [ wt lut 16, 2010 11:00 pm ]
Tytuł: 

15 .02.2010 r. usunięto z ww witryny widokówki, mapy, zdjęcia i nawet teksty skopiowane z mojej strony. Dodatkowo także inne ilustracje skopiowane z innych stron.

Autor:  kod [ wt lut 16, 2010 11:54 pm ]
Tytuł: 

Zdecydowany sprzeciw zakończył się sukcesem. Gratulacje! Czekam(y), żeby strona ożyła po perypetiach, jak dawniej.

Autor:  paulus76 [ śr lut 24, 2010 11:06 am ]
Tytuł: 

Oleśniczanin, 24.02.2010 r.

Obrazek

Autor:  marekn [ śr lut 24, 2010 12:31 pm ]
Tytuł: 

Te widokówki nie są moje, lecz kolekcjonerów oleśnickich. To dzięki Nim możemy lepiej poznać, a niekiedy nawet zmieniać, historię naszego miasta (jeśli chodzi o zmiany - szczególnie zamku). To kolekcjonerzy umożliwiają poprzez swoje zaangażowanie i pasję poznawanie historii Oleśnicy. Znam Ich tylko kilku, ale wiem, że inni kolekcjonerzy posiadają wspaniałe zbiory, które z wiadomych powodów ukrywają. Niektórzy wręcz mówią, że podwójne eksponaty chcą przekazać do muzeum oleśnickiego. Nieocenioną rolę odgrywają także widokówki i zdjęcia z ebay i allegro. Dla nas są one źródłem cennej informacji historycznej. Dla innych są to tylko widoczki bez znaczenia, "pozyskiwane" po to aby zwiększyć klikalność witryny i tym samym zyski z reklam.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/