Wczoraj pojawiła się na stronie UM Oleśnicy nowa mapa. Interesowało mnie w niej tylko to, co jest związane z historią miasta. Niestety, mam kolejną "pożywkę do krytykanctwa". Ponownie "Włodzio" będzie miał co pisać, ale lepiej by zrobił, gdyby przeglądnął tę mapę w ramach nadzoru i skrytkował jej twórców oraz tych, którzy umieścili ją na stronie UM bez sprawdzenia. Czy już całkiem nie macie pojęcia o mieście, wszystko wam wisi? Czytacie tylko listę płac?
Zamek i Bazylika, po powiększeniu, mają inny kształt niż w rzeczywistości, zniknęła nazwa "Park zamkowy". Również nie ma już placu Książąt Śląskich - stał się bezimienny. Okoliczne ulice mają inny przebieg niż w rzeczywistości, zniknęły pomniki, mury miejskie itp.
W nowej mapie, w opisie zabytków, kolejne błędy. Pojawiły się nowe dziwne zabytki (np. pl. Zwycięstwa! Park nad stawami!), chociaż starsze zabytki stoją nieopodal itd. itp. Ktoś dowolnie uznał co jest, a co nie jest zabytkiem.
Jak wygląda oznakowanie zabytków - najczęściej jest ono poza zabytkiem Dotyczy to kościoła NMP, kościoła Zbawiciela, Domu Wdów (wycinek1.jpg) A oznaczenie Kolumny Zwycięstwa i Rynku jest w innym kwartale miasta !!! (wycinek2.jpg).
Widac to na poniższych zrzutach ekaranowych
