Historia Oleśnicy

Forum pasjonatów historii Oleśnicy
Dzisiaj jest sob gru 04, 2021 4:34 am

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Wiec wiem więcej, firma która robi krasnale dla Wrocławia twierdzi, że krasnale kosztują około 4000 zł z montażem, smoki poprzez bardziej skomplikowane formy mogą być droższe ale to 500-1000 zł.
Natomiast jako promocje i wykonanie jako pilot kilku sztuk mogą być jeszcze tańsze.
Formy bardziej skomplikowane, robione z dwóch form kosztują więcej, np zdradzono mi że teraz robiony jest krasnal drukarz, czyli krasnal stojący przy maszynie drukarskiej i będzie kosztował około 6000 zł ale to jest spowodowańe tym że są robionę dwie różne figurki.

Pomysł firmie się spodobał, tym bardziej że smoki nie pojawiały się jeszcze.
Zdradzono mi, że teraz jest przygotowywany projekt dla miasta Milicz i bedą to właśnie ptaki, ktore beda przesiadywać przy fontannach itp.

Po to tutaj zapoczątkowałem temat abyśmy na forum, tym czy może gdzieś większym zagłosowali na coś co podoba się większości, ja zaproponowałem gnomy i smoki, liczę na to że ktoś coś innego zaproponuje i wspólnie cos wybierzemy. Zaznaczam że wstępnie są już zainteresowane firmy.
Bajka o smoku Teodorze z Oleśnicy była przykładem, gdyby wygrały smoki należało by napisać bajkę pod ten projekt.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Sokole Oko

Też na przykład można by było zrobić "Króla smoków"który by się znajdował w smoczej jamie pod zamkiem i był by największy ze wszystkich smoków, można zrobić "przewodnik" do oprowadzania w miejsca gdzie się one znajdują.
Jest masa pomysłów do tego planu. :wink:

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Ooooo !? Jeszcze niedawno w MOKiS-ie z metropolii kultury przez duże K - Bierutowa przybył do naszego miasteczka wernisaż Alfonsa Muchy, a dziś miasto Warendorf wprowadziło tam swojego konia trojańskiego.

Jokers pisał:
Cytuj:
oraz popytam w urzędzie czy są szanse na jakąś pomoc.

Cytuj:
jeżeli udało by się na jakieś dofinansowanie z miasta to już było by super

Proponuję rozmowę rozpocząć pytaniami :
Jakim produktem Oleśnica zrewanżuje się miastu partnerskiemu ? Co takiego można wysłać do Warendorfu ? Jaki za wydane pieniądze promocyjne mamy produkt - bucior?, pantofelek?

Wrocławskie krasnale nie wyciągnięto z kapelusza. Wszystko było wcześniej dokładnie przemyślane. Zaczynając od samej postaci - pozytywnej, każdej indywidualnej, jak w tej bajce o sierotce Marysi i krasnoludkach, poprzez wielkość krasnali, materiał i miejsca ich rozlokowania. To nie było spontaniczne, ale dobra praca skazana na sukces. Są takie "pewniaki" w promocji jak dukaty, rzeźby, albumy itp. które się sprawdzają wszędzie. Ja również mam propozycje w tym temacie, miejsca nie przysparzające problemów, ale na nic te pisanie. Myślę że wielki zapał i silna wola społecznego tworzenia Jokersa szybko zostanie zdławiona przez jakiegoś urzędasa. Wolałbym aby Jokersowi nie napisał nikt tak jak mi "Ruzam, witamy na pokładzie wśród tych, którzy wiedzą, że władze Oleśnicy nie są zainteresowane promocją. Nic im się nie chce."
Ps.
Jokers bardzo ciekawy pomysł i fajny temat - gratuluję :D

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

O ile się nie mylę - wystawa Muchy przybyła z partnerskiego miasta Chrudim, gdzie w muzeum mają kolekcję plakatów tego artysty. W Bierutowie 18 kwietnia - dokładnie 125 lat od dnia narodzin /właśnie w Bierutowie/ Ludwiga Meidnera, światowej sławy malarza ekspresjonisty, rysownika, grafika i pisarza, otwarto wystawę grafiki Marcina Cziomera pod tytułem "W głąb".

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Oglądałem w telewizji reportaż z Bierutowa, redaktor prowadził rozmowę z burmistrzem Kobiałką który podczas wernisażu wymieniał osiągnięcia kulturalne miasta (dysponując skromną, miejską kasą) mówił o kulturze przez duże "K" Podczas tego krótkiego reportażu wspomniano o nadchodzącym wernisażu Muchy w Oleśnicy. Coraz częściej pozytywnie wspomina się o niezamożnym Bierutowie. Ostatnio album fotograficzny "Barwy ziemi bierutowskiej" http://olesnica.nienaltowski.net/Album_Bierutow.htm czy też artykuł z Panoramy: Bierutów - Będzie muzeum http://www.panoramaolesnicka.pl/artykul ... m,2682.htm Okazuje się że dysponując małą kasą można robić kulturę przez duże "K"
http://www.youtube.com/watch?v=OYo__O6SW2A

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Sokole Oko

Moim zdaniem przydało by się muzeum w Oleśnicy. Powinni zrobić go w zamku a Ochotniczy Hufiec Pracy powinni z zamku wywalić. To jest absurd, że tam jest O.H.P. Przez tych wychowanków ten zamek się psuje i dookoła niego jest pełno śmieci.Nie raz jak idę tędy do szkoły to oni zaczepiają przechodniów wyzywają ich.Gdzie są tam nauczyciele?

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Ma rację Remigiusz. Z naszym Zamkiem to jakieś neiporozumienie, które daje się nadto często zauważyć. Szkoda, że ten doskonały zabytek nie służy mieszkańcom tylko dziwnym celom, za którymi stoją pewnie ciepłe i ciche posadki.
Dobrze byłoby, aby na ten temat wypowiedziały się nasze władze.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Sokole Oko

Ja tak kiedyś się zastanawiałem,że ludzie nie myślą o tym,że tam mieszkały osoby ważne takie jak Książęta Oleśniccy.Powinno się mieć do zamku szacunek a nie robić tak żeby popadł w ruinę i w zapomnienie :!:

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Dyrektor Forum
Awatar użytkownika

http://olesnica.nienaltowski.net/smok_olesnicki.htm

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

W gazecie napisali o moim pomyśle na smoki ...
http://olesnica.naszemiasto.pl/wydarzenia/1030181.html

Szukam dalej chętnych na wykonanie firmowych smoków ale narazie nie pomaga mi nikt (jestem sam na polu walki), jest okres wakacyjny no i ja jestem bardzo zajęty, otwieram lokal gastronomiczny który zabiera mi wiele czasu i finansów ale jak skończę lokal chcę aby taki smok przysiadł pod lokalem.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Ja jestem za wojami, rycerzami Konrada. Postaciami rzeźbionymi w drewnie. Rzeźby lokowane pod murami obronnymi, zaczynając od zamku, strzegłyby granic starego miasta.

Dziwię się czytając artykuł że pomimo tego, że pomysł podoba urzędnikom, nikt nie chce pomóc Jokersowi. Wolą ogłaszać konkursy, zlecać prace firmą reklamowym itp. lub czekać i zacierać rączki aż jokers lub podobni sami sfinansują, zorganizują i zrobią. Za co oni biorą pieniądze :?: :twisted:

Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2009 11:48 am przez ruzam, łącznie zmieniany 1 raz

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Dyrektor Forum
Awatar użytkownika

jokers pisze:
W gazecie napisali o moim pomyśle na smoki ...

Wczoraj wrzuciłem info do wątku "A w gazecie napisali...". Dobrze, że jest odzew mediów.

jokers pisze:
otwieram lokal gastronomiczny

Możesz napisać co to będzie? (Przyznaję się, lubię zjeść :D)

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Będzie to pierogarnia STARA CHATA na ul. Daszynskiego
Będzie wykonana w stylu starej chaty a w środku elementy starej Oleśnicy
Pech chciał że sąsiad ma też pomysł na pierogarnie, tyle że w stylu baru mlecznego wiec będzie w przyszłości ciężko
PS
Paulus, sprzątnełeś mi z pod nosa kapsel z piwa Paul Draesner Brauerei OELS z allegro :) pamiątka z mojej kamieniczki.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Jutro zaplanowana jest dyskusja nad smokami u wiceburmistrza Pana Pawlowskiego, zostalem zaproszony na te rozmowe oraz ktos z prasy.
Jest szansa ze cos z tego wyjdzie. Brakuje promocji tego pomyslu, Olesniczanin napisal artykul, tylko szkoda ze nikt wczesniej nie skontaktowal sie ze mna, mozna bylo dodac zdanie ze szukamy chetnych na zrobienie takich swoich smokow bo bez nich pomysl upadnie oraz kontakt np. do mnie. Mialem mnóstwo telefonow ale tylko od osob ktore mnie znaja a te juz o smokach i tak wiedzieli.

Ogolnie mam obmyslany caly plan promocji smokow, brakuje tylko chetnych ktore takie wykonaja a przeciez to ma byc wlasnie forma samoreklamy, jest mi jednak trudno dzialac w pojedynke, tym bardziej ze narazie zajety jestem otwarciem swojego biznesu.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]