Historia Oleśnicy

Forum pasjonatów historii Oleśnicy
Dzisiaj jest wt sie 20, 2019 9:45 am

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

Przesyłam zdjęcie, o które prosili Ruzam i Andriu. Omawiany dom znajduje się na dalszym planie. Myślę, że zainteresowani forumowicze łatwo go odszukają.
Mietek

Dodane po 1 godzinach 8 minutach:

Przesyłam zdjęcie, o które prosili Ruzam i Andriu. Omawiany dom znajduje się na dalszym planie. to ten domek wyglądający na wiejski. Myślę, że zainteresowani forumowicze łatwo go odszukają.

Mietek Obrazek

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Zdjęcie Mietka wykonano z ul. Młynarskiej, jak na taką odległość szacuje że ten domek wiejski był dość spory. Widać na tym zdjęciu komin fabryki obuwia. W którym roku go wysadzono tego nie wiem, pewnie kilka lat po rozbiórce domku wiejskiego. Jest jeszcze ciekawy znak drogowy i drzewa których w tym miejscu jest coraz mniej. Dzięki Mietek :!:

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Tak, to ten dom, zdawało mi się że był mniejszy. Super fotka, fajne czasy mi przypomniała. Pozdrawiam.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Dyrektor Forum
Awatar użytkownika

ruzam pisze:
Widać na tym zdjęciu komin fabryki obuwia. W którym roku go wysadzono tego nie wiem, pewnie kilka lat po rozbiórce domku wiejskiego.

A komina nie wysadzono w połowie lat 90?

Dwa inne ujęcia domu przy Kilińskiego pochodzące ze starych pocztówek:

Obrazek Obrazek

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Sokole Oko

Mnie się wydaje, że panowie pokazują budynek, który stoi na przeciw Biedronki na Kilińskiego przy zabawkach.

Ostatnio zmieniony sob lip 11, 2009 11:03 am przez Remigiusz, łącznie zmieniany 2 razy

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Sokole Oko

Ta budowla to był mały budynek, w którym mieszkała jakaś kobieta. był to mały domeczek. Moja mama mi opowiadała ,że ten dom nazywali "domkiem na kurzej łapie" bo stał na tej wyżynie i wszystko to od niej się dowiedziałem. :wink:

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

Z tego co wiem to ta ,,altanka'' miała wiele zastosowań, pamiętam jak babcia mi opowiadała i sam widziałem ślady jak na tej altance coś stało ale to było jakieś 11 lat temu i mało pamiętam. Moja babcia i dziadek dość długo mieszkali w Oleśnicy a dziadek był murarzem i wiem, że z sentymentu trzyma stare plany. A tak ap ropo koło domu nie stał schron tylko kaponiera, rodzaj bunkra do obrony pozycji na skrzyżowanie i właśnie niedawno go zburzyli. Wiem że gdzieś koło lat 70 przerobiono go na część kanalizacji. :)

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Dyrektor Forum
Awatar użytkownika

Masiux pisze:
koło domu nie stał schron tylko kaponiera, rodzaj bunkra do obrony pozycji na skrzyżowanie i właśnie niedawno go zburzyli. Wiem że gdzieś koło lat 70 przerobiono go na część kanalizacji. :)

Ja się niestety nie dam przekonać o militarnym przeznaczeniu byłej zawartości byłego pagórka... Tu jest kilka zdjęć i informacja od byłego strażaka z fabryki obuwia: http://olesnica.mojeforum.net/temat-vt1 ... c&start=60

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:

To popełniłem straszy błąd. Widziałem bunkry we Wrocławiu i £odzi, które wyglądały jak taki mały pagórek. Stały najczęściej prze torach na zboczach i widziałem co ciekawe jak do wejścia przymocowano właz przeprowadzono rury i przerobiono na węzeł kanalizacyjny tyle żeby tam wejść potrzebowałem tylko podnieść właz lub poprzecinać druty. Ponieważ ten miał betonowe drzwi, na górze rurę z daszkiem przyjąłem, że to coś w tym stylu.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Dyrektor Forum
Awatar użytkownika

Masiux pisze:
To popełniłem straszy błąd.

Spokojnie, Masiux ;) Wszyscy chcielibyśmy żeby takie miejsca kryły jakieś tajemnice... Ale (niestety) rzeczywistość najczęściej bywa zupełnie prozaiczna.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Co to było?
W latach 50-tych byłem "absolwentem" żłobka i przedszkola z OZO. Pamiętam, w ciepłe dni chodziliśmy się bawić do starego sadu-ogrodu, prawie przyległego do żłobka zakładowego. Od strony murów i fosy było ogrodzenie ze starej siatki, Przy siatce porastały stare chaszcze, a na środku stała zielona altanka. Nie pamiętam jak wyglądała od tyłu, nie można było tam podejść. Pozwalano nam się bawić na całym tym terenie. Wiem na pewno, stała na ok. metrowej podmurówce z kamienia (chyba). Jako ówczesny przedszkolak nie znam przeznaczenia tej altanki. Na pewno była częścią ogrodu. Domek, który opisujecie (nieistniejący) był odgrodzony od ogrodu innym, nowszym płotem. To były lata 53 do 57. Myślę, że rozmawiamy o tym samym obiekcie.fb

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]