Historia Oleśnicy

Forum pasjonatów historii Oleśnicy
Dzisiaj jest sob cze 25, 2022 11:32 am

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]
Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wprowadź tutaj treść wiadomości. Nie może ona mieć więcej niż 60000 znaków. 

Emotikony
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :@: :alien: :bom: :drunken: :cheese: :eye: :cyclops:
Wyświetl więcej emotikon
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Opcje:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz emotikony
Wyłącz przetwarzanie odnośników
Kod potwierdzający
Kod potwierdzający:
Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed automatycznym publikowaniem postów, musisz wprowadzić oba widoczne słowa do znajdujących się tutaj pól tekstowych.
   

Przegląd tematu - Widokówki przenikają na inne strony
Autor Wiadomość
  Tytuł:  Odpowiedź na przeprosiny  Odpowiedz z cytatem
"W związku z powyższym przepraszam obu Panów za posądzenie ich o niecne czyny [patrz wyżej]". I ja również przepraszam - dra Marka Nienałtowskiego. I pozdrawiam Go.

Andrzej Paweł Szachnowski[/list]
Post : pt cze 19, 2009 6:42 pm
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
Proszę nie wysuwać żadnych przypuszczeń, gdyż uderzają w ludzi nie mających nic wspólnego z ww aferą. Wszelkie dowody są w ręku A.P.Sz i tylko On może ujawnić nazwisko do wiadomości publicznej.
Post : czw cze 18, 2009 12:10 pm
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
A ten "rzemieślnik" to pewnie ma sklepik opodal... np. ulicy Okrężnej, w którym na wystawie widniały "ryciny" oleśnickie lub panoramy.
Post : śr cze 17, 2009 10:17 pm
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
Ja oraz A. P. Szachnowski i Pio padliśmy ofiarą nieuczciwego rzemieślnika oleśnickiego (nazwisko znane), który skopiował z mojej strony skany widokówek i sprzedawał je w formie płytek CD i może odbitek fotograficznych (to jeszcze będzie sprawdzane. Płytki CD z tymi widokówkami są sprzedawane także na giełdach we Wrocławiu). A.P. Szachnowski kupując osobiście płytkę i odbitki od właściciela firmy, sądził, że ma skany widokówek będących w posiadaniu sprzedającego. Dlatego w dobrej wierze przekazał je pio. Także pio w dobrej wierze je publikował, chociaż jako znawca oleśnickich witryn internetowych powinien wiedzieć, że są one analogiczne z zamieszczonymi na mojej stronie (obawiam się, że jak pojawi się kolejna nowa witryna - problem się powtórzy). W związku z powyższym przepraszam obu Panów za posądzenie ich o niecne czyny. Nie byłoby tego zdarzenia, gdyby nie oszustwo owego rzemieślnika.

Mam nadzieję, że Pan A.P. Szachnowski zgłosi fakt oszustwa i czerpania z tego korzyści materialnej do odpowiedniej instytucji. Rzemieślnik ten przed kilku laty zwrócił się do mnie o sprzedaż skanów tych widokówek o większej rozdzielczości. Odmówiłem, uzasadniając to brakiem praw własności do tych skanów, przynależących właścicielom widokówek.
Post : śr cze 17, 2009 12:10 pm
  Tytuł:  Odpowiedź na wpis  Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze: nikt tych (wiadomych) widokówek nikomu nie ukradł; po drugie: nie było żadnych "nacisków czytelników", spełniłem bowiem - po prostu - osobistą prośbę dra Marka Nienałtowskiego. I jeszcze jedno: Pio w niczym nie zawinił.

Andrzej Paweł Szachnowski
  Post : wt cze 16, 2009 4:39 pm
    Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
  Okazuje się, że nasze Forum czyta wiele osób i po naciskach czytelników - ukradzione skany widokówek zostały zostały wycofane z wiadomej strony.

  pio pisze:

  Poza tym wydaje mi się, że popularyzacja takich obrazów jest dla dobra ogółu


  Naturalnie. Trzeba znaleźć właściciela widokówek (niektórzy oleśniczanie mają ogromne zbiory), zdobyć zaufanie. Poprosić o zgodę na skanowanie, poświęcić na to czas i w końcu umieścić na stronie. Będą nowe skany widokówek. Pomogą w poznaniu historii miasta. I takie powinno być postępowanie właścicieli nowych witryn. Nie zaczynać od wykorzystywania (grzeczna forma słowa kraść) pracy innych.
  Post : pn cze 15, 2009 12:37 pm
    Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
  marekn pisze:
  Natomiast Pio zaczął złodziejskie mataczenie, zmieniając widokówki

  Bardzo proszę liczyć się ze słowami. Na stronie http://moja.olesnica.pl/dawno-temu-w-Olesnicy/ poprawiłem rozpiętość tonalnej każdej pracy jaką otrzymałem od Pana Andrzeja Pawła Szachnowskiego.

  Powtarzam jeszcze raz, wszystkie prace ze strony http://moja.olesnica.pl/dawno-temu-w-Olesnicy/ otrzymałem od Pana Andrzeja Pawła Szachnowskiego z jego prywatnej kolekcji i mam jego zgodę na ich publikację w Sieci.
  Wszelkie uwagi co do ich pochodzenia proszę wyjaśniać z Panem Szachnowskim. Proszę zaprzestać szykanowania mnie.

  Poza tym wydaje mi się, że popularyzacja takich obrazów jest dla dobra ogółu.

  Na tym kończę dyskusję na ten temat. Pozdrawiam.
  Post : ndz cze 14, 2009 2:03 pm
    Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
  Właściciel witryny www.olesniczanie.pl postąpił podobnie jak Pio. Także umieścił analogiczne widokówki, które dostał na płytce od znajomej. Po tym jak napisałem, że pochodzą ze strony www.olesnica.nienaltowski.net, to po kilku dniach analizy usunął je - postąpił jak człowiek honoru. Natomiast Pio zaczął złodziejskie mataczenie, zmieniając widokówki. Jako pierwsze było zdjęcie starego domu strzeleckiego. Tak ono wyglądało

  Obrazek

  Teraz to zdjęcie wywędrowało gdzieś dalej i już zmieniono mu kolor

  Obrazek

  Ta widokówka w oryginale była w skali szarości i wypłowiała Poszukiwałem możliwości lepszego pokazania mostka, wskazującego na obecność w tym miejscu rzeki Oleśnicy. Najlepszym sposobem była zmiana koloru na sepię. To zrobiłem (podobnie z wielu widokówkami) dla polepszenia widoczności szczegółów - bowiem to jest dla mnie najważniejsze). Nie mogę w tej chwili odnaleźć oryginału (jak nie będę szukał to znajdę), ale chyba komputerowo usunąłem część krzaków, aby bardziej widoczny był mostek (pisze skrótowo). Tak więc, nad tą widokówką pracowałem dosyć długo i w tej chwili przyznaje się do niej jakiś złodziej i Pio złodziejstwo wspiera zmieniając kolory.

  Na jednej z ważnych widokówek dla historii Oleśnicy była plama z atramentu - usunąłem ją, w to miejsce wstawiłem kawałki sąsiedniego drzewa. Inna, była brudna i w skali szarości - dla lepszego zobrazowania szczegółów ważnego budynku - dodałem mu kolor, taki jaki miał na innych widokówkach, pokazujących go z daleka. Wtedy także musiałem dodać kolor drzewom. Czyli pojawiła się widokówka kolorowa. Na szczęście tę widokówkę mam w oryginale. Na wielu z tych widokówek są ślady mojej obróbki podwyższającej widoczność szczegółów i usuwania niepotrzebnych zabrudzeń (to nie jest strona poświęcona historii rozwoju widokówek - tylko historii miasta - dlatego podkreślam widoczność szczegółów historycznych). Litografie są wszystkie bardzo czyste - to efekt mojej wielogodzinnej pracy. Na wielu widokówkach umieszczonych przez Pio są moje opisy podające niemiecką nazwę i polską oraz datę wysłania ze stempla pocztowego. Na wielu widokówkach pochodzących od A.F. są widoczne podkłady, które w pośpiechu skanowania zostawiałem. Mam je wszystkie na płytkach w rozdzielczości 1200 dpi. Taką płytkę przekazałem również właścicielowi widokówek. Niedługo przyjedzie na urlop z USA. Reasumując - na stronie Pio są w większości (!) widokówki ukradzione ze mojej strony i są efektem wielogodzinnej mojej pracy. Jeśli uzyskasz zgodę właścicieli widokówek na ich wstawienie na swoją stronę - skanuj je i wstawiaj. Nie wstawiaj ich z mojej strony. W poniedziałek, jeśli one nie znikną umieszczę informację o tym na stronie z podaniem nazwisk i z popularną nazwą tego niecnego procederu. Sądu się nie boję, bo mam dużo innych argumentów (w tym świadków) na udowodnienie tego złodziejstwa. Pio - wykonałem zrzuty ekranowe wszystkich widokówek ze strony moja.olesnica - nie ma sensu dalej mataczyć.

  Niestety, różni frustraci, szczególnie ze strony Hydralu, upodobali sobie kraść widokówki z mojej strony. Wiele czasu zajmuje mi walka z tym. Nie sądziłem na początku. że będę miał do czynienia z tak wieloma bezczelnymi (!!!!!!) złodziejami. Gdybym wiedział, oznakowałbym wszystkie. Teraz za późno.
  Post : ndz cze 14, 2009 1:02 pm
    Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
  marekn pisze:
  Ukazała się kolejna witryna www.moja.olesnica.pl (nie mylić z www.mojaolesnica.pl
  Jej autor P. R. uznał, że polepszy oglądalność, jeśli umieści widokówki z http://www.olesnica.nienaltowski.net/Na ... okowki.htm
  na swojej stronie. Większość z tych widokówek jest na stronie już od 2003 r. i internautom oraz autorowi ww witryny są one znane.
  Jednak uznał, że obejdzie dobre obyczaje jeśli przyjmie płytkę z widokówkami od niejakiego Kamila Z. (nazwisko przytoczono) który je skopiował, lub kupił na giełdzie od złodzieja. Tak więc kolejny raz widokówki ze strony www.olesnica.nienaltowski.net zostały ukradzione. Zobaczymy czy P.R. postąpi tak jak autor tej wcześniej opisanej www.olesniczanie.pl
  który po mojej interwencji usunął widokówki. Czy tez woli być paserem, wiedząc, że skany widokówek zostały ukradzione.

  Kto zna Kamila Z.?


  Informuję, że wszystkie fotografie Oleśnicy sprzed roku 1945 - zamieszczone na stronie http://moja.olesnica.pl/dawno-temu-w-Olesnicy/ - pochodzą z prywatnej kolekcji Pana Andrzeja Pawła Szachnowskiego.
  Wszelkie pretencje co do owych fotografii proszę zgłaszać pod adresem Pana Andrzeja Pawła Szachnowskiego: szach@konto.pl, telefon [ciach].

  Myślę, że numer telefonu był zbyteczny - Paulus76
  Post : sob cze 13, 2009 2:12 pm
    Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
  Okazało się, że Kamil Z. to pseudonim (?). Teraz na wskazanej stronie widnieje nazwisko Andrzeja Pawła Szachnowskiego, który dostarczył płytkę z widokówkami. Mam nadzieję, że A.P. Szachnowski wycofa zgodę na umieszczenie widokówek skopiowanych ze strony http://www.olesnica.nienaltowski.net/Na ... okowki.htm
  Nie sądzę, aby to A.P. Sz. kopiował widokówki - uzyskał zapewne płytkę CD od "kopisty".
  Post : pt cze 12, 2009 8:12 pm
    Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
  Ukazała się kolejna witryna www.moja.olesnica.pl (nie mylić z www.mojaolesnica.pl
  Jej autor P. R. uznał, że polepszy oglądalność, jeśli umieści widokówki z http://www.olesnica.nienaltowski.net/Na ... okowki.htm
  na swojej stronie. Większość z tych widokówek jest na stronie już od 2003 r. i internautom oraz autorowi ww witryny są one znane.
  Jednak uznał, że obejdzie dobre obyczaje jeśli przyjmie płytkę z widokówkami od niejakiego Kamila Z. (nazwisko przytoczono) który je skopiował, lub kupił na giełdzie od złodzieja. Tak więc kolejny raz widokówki ze strony www.olesnica.nienaltowski.net zostały ukradzione. Zobaczymy czy P.R. postąpi tak jak autor tej wcześniej opisanej www.olesniczanie.pl
  który po mojej interwencji usunął widokówki. Czy tez woli być paserem, wiedząc, że skany widokówek zostały ukradzione.

  Kto zna Kamila Z.?
  Post : pt cze 12, 2009 3:28 pm
    Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
  Trafiłem na tą stronę wcześniej i od razu miałem jeśli chodzi o widokówki podejrzenia. Główną atrakcją tej strony miały być żywcem zerżnięte zdjęcia ? eeee :/ nieładnie. Adamuss swoje zdjęcia znaczy, w niewielkim stopniu psuje to obraz ale łatwo je rozpoznać.
  Post : pn sty 05, 2009 12:44 pm
    Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
  Czyli. że ukradł nie tylko widokówki, ale i treść ze strony. Niebywała bezczelność.
  Post : pn sty 05, 2009 12:34 pm
    Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
  Nie da się ukryć, że kilka obrazków jest żywcem zerżniętych:

  http://olesniczanie.pl/plugins/content/ ... quality=80
  http://olesniczanie.pl/plugins/content/ ... quality=80
  http://olesniczanie.pl/plugins/content/ ... quality=80
  http://olesniczanie.pl/plugins/content/ ... quality=80

  A kilka jest powojennych ;)
  Post : pn sty 05, 2009 11:55 am
    Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
  A więc sprawa wygląda tak.
  Po zalogowaniu się na portal można obejrzeć więcej widokówek (356)
  wiele z nich widziałem na stronie pana Marka, no i niektóre sądząc po wielkości plików i jakości wyglądają jak skopiowane z aukcji internetowych.
  Post : ndz sty 04, 2009 11:44 pm

  Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]


  cron
  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group