Historia Oleśnicy

Forum pasjonatów historii Oleśnicy
Dzisiaj jest śr paź 04, 2023 4:18 pm

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]
Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wprowadź tutaj treść wiadomości. Nie może ona mieć więcej niż 60000 znaków. 

Emotikony
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :@: :alien: :bom: :drunken: :cheese: :eye: :cyclops:
Wyświetl więcej emotikon
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Opcje:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz emotikony
Wyłącz przetwarzanie odnośników
Kod potwierdzający
Kod potwierdzający:
Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed automatycznym publikowaniem postów, musisz wprowadzić oba widoczne słowa do znajdujących się tutaj pól tekstowych.
   

Przegląd tematu - Czasopismo ziomkostwa oleśniczan
Autor Wiadomość
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
Nie problem w skanerze. Roczniki czasopisma od początku jego wydawania (1952 r.) http://www.gca.ch/Genealogie/Oels/Heimatblatt.pdf
są w Bibliotece UWr i oni mają prawo skanowania. Koszt skanowania wszystkich roczników jest zapewne duży. Przekracza chyba możliwości finansowe pojedynczej osoby zajmującej się hobbystycznie historią. Wiele książek i czasopism dotyczących historii miast Dolnego Śląska skanują biblioteki niemieckie. Może i to czasopismo zeskanują. Trzeba czekać.

Przeglądałem ostatnie numery czasopisma. Jeszcze niedawno w każdym z nich http://www.gca.ch/Genealogie/Oels/Heimatkreisblatt.pdf był artykuł dotyczący miast lub wsi powiatu. Teraz trudno znaleźć ciekawy. Chyba więcej jest polityki.
Post : sob cze 25, 2011 2:33 pm
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
Panie Marku milo by mi bylo ufundowac skaner na ten cel i przekazac go na Pana rece aby ktos podjal sie tej pracy
Post : wt cze 21, 2011 5:41 am
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
Powinny się znaleźć pieniądze na zeskanowanie całych roczników tego czasopisma - jest w nich ogrom wiedzy o Oleśnicy i ludziach, którzy budowali nasze miasto do 1945 r.
Post : pn cze 20, 2011 11:13 am
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
http://mojaolesnica.pl/article.php?id=3951

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Oleśnicy poinformowała, że ma w swoich zasobach niemieckojęzyczne czasopismo OELSER HEIMATKREISBLATT.

W Dziale Dokumentów Życia Społecznego oleśnickiej biblioteki znajduje się niemieckie czasopismo OELSER HEIMATKREISBLATT, w którym można znaleźć wiele interesujących artykułów o historii Oleśnicy i ziemi oleśnickiej, informacji o losach niemieckich mieszkańców naszego miasta, którzy opuścili je po 1945 roku i innych informacji.

Powiatowa i Miejska Biblioteka obecnie jest w posiadaniu numerów czasopisma wydawanych od 1953 do 2005 roku, które zostały przekazane przez Bibliotekę Uniwersytecką we Wrocławiu oraz Urząd Miasta w Oleśnicy.

W 2011 roku oleśnicka biblioteka zaprenumerowała OELSER HEIMATKREISBLATT i raz na pół roku otrzymuje komplet numerów czasopisma. Najnowszy numer 5/2011 z 13 maja 2011 jest dostępny w Czytelni Książek Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja w Oleśnicy (I piętro Biblioiteki Centralnej przy ul. M. Reja 10).
Post : ndz cze 19, 2011 8:45 pm
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
W czytelni na ul. M. Reja - tak mi się wydaje.
Post : wt maja 17, 2011 10:26 am
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
Gdzie wydawnictwo będzie dostępne?
Post : wt maja 17, 2011 10:24 am
  Tytuł:  Czasopismo ziomkostwa oleśniczan  Odpowiedz z cytatem
Coś się w Oleśnicy zmienia. Kiedyś nie można było doprosić się zamówienia czasopisma ziomkostwa oleśniczan Oelser Heimatkreisblatt (rocznik kosztował ok. 100 zł). Teraz wystarczył e-mail do Pani rzecznik Urzędu Miasta Oleśnicy Edyty Małys-Niczypor i czasopismo zostało zamówione. Jednak przez te kilka lat wiele ciekawych tematów dotyczących miasta i wsi powiatu nam umknęło. Pomimo tego, że teraz jest w tym czsopiśmie mniej materiałów historycznych - powinniśmy mieć wiedzę o ich poglądach na temat wzajemnych stosunków. Może uda się je doprowadzić do normalnego stanu.
Post : wt maja 17, 2011 10:17 am

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group