Historia Oleśnicy

Forum pasjonatów historii Oleśnicy
Dzisiaj jest pt maja 24, 2019 9:22 pm

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]
Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wprowadź tutaj treść wiadomości. Nie może ona mieć więcej niż 60000 znaków. 

Emotikony
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :@: :alien: :bom: :drunken: :cheese: :eye: :cyclops:
Wyświetl więcej emotikon
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Opcje:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz emotikony
Wyłącz przetwarzanie odnośników
Kod potwierdzający
Kod potwierdzający:
Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed automatycznym publikowaniem postów, musisz wprowadzić oba widoczne słowa do znajdujących się tutaj pól tekstowych.
   

Przegląd tematu - Zbyt grube ściany w budynku
Autor Wiadomość
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
Numer 20 :)
Post : śr sie 12, 2009 1:56 pm
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
A pod którym numerem w Rynku mieszka Twoja babcia?
Post : sob sie 01, 2009 7:03 pm
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
Moim skromnym zdaniem był tam magazyn z piwem a być może też kilka kadzi,aby produkować tańsze piwo na potrzeby jakichś zaprzyjaźnionych szynków...
A propos w Rynku w piwnicy mojej babci archeologowie odkryli zabudowania z XIV w. a także potwierdzili fakt istnienia winiarni oraz sklepu kolonialnego handlującego kawą itp. :)
Post : sob sie 01, 2009 3:18 pm
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
W dniu dzisiejszym trwa remont w tym budynku. Okazało się, że przynajmniej trzy ściany (od ulicy i obie boczne) mają zbyt dużą grubość. Aktualnie trwa naprawa rury wodociągowej i widać, że fundamenty budynku sięgają 2,2 m (wg majstra). Prawdopodobnie był to budynek budowany jako browar, stąd chyba wzmocnione ściany podtrzymujące duże zbiorniki.
Wg obiegowej opinii, pod tym budynkiem miała być piwnica, przystosowana na schron OPL. Wg majstra, pod podłogą jest tylko piasek.

W tym budynku kilka lat temu znaleziono dosyć dużo gazet z Twardogóry, sfotografowałem dwa numery (dziękuję właścicielowi jednej z firm, znajdujących się na ternie b. Sinolu, który mi je pokazał). Ponadto znaleziono metalową tabliczkę z nazwą browaru. Może uda się do niej dotrzeć.
Post : pn lip 27, 2009 9:04 pm
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
Sciany faktycznie sa bardzo grube ale nie zauwazylem aby w budynku tym byly piwnice, jestem nawet pewny, w budynku obok juz tak, jest tam kotlownia.
Post : wt maja 19, 2009 8:30 am
  Tytuł:   Odpowiedz z cytatem
Za czasów klubu muzycznego Fermata bywałem tam dość często. Z tego co pamiętam znajduje się tam wejście do piwnic tuż za wejściem głównym. Wewnątrz są dwie sale, oddzielone łukową kolumnadą (2 lub 3 kolumny). Ściany zawsze wydawały mnnie się normalnej grubości (jak na budownictwo z tego okresu).
Post : pn maja 18, 2009 1:02 pm
  Tytuł:  Zbyt grube ściany w budynku  Odpowiedz z cytatem
Internauta (dane do mojej informacji) przekazał mi informacje, że w pokazanym budynku

Obrazek
ściana czołowa ma zbyt dużą grubość (ok. 1,4 m) jak na zwykły budynek. Nie miałem okazji tam wejść (ciągle zamknięte) i sprawdzić. Może ktoś z członków forum to może sprawdzić. Istnieją jakieś niesprawdzone informacje, że tam może być część podziemna - niedostępna, jakoby były schron? Czy z czasów II WŚ?

Budynek ten istniał już w 1882 r. Stał wówczas samotnie. Miał nr 4 przy Leuchtnerstrasse. Następnie Parkstrasse 4. Później (po 1899 r) dobudowano do niego obecnie istniejący budynek (dawny Sinol). Wg Marka D. http://www.olesnica.nienaltowski.net/Rozlewnie_piwa.htm - była w nim w latach 30-ch rozlewnia piwa C. Kipke.
Post : sob maja 16, 2009 3:11 pm

Strefa czasowa UTC+2godz. [letni]


cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group